Szanowni Państwo!
Fundacja Polska Pomoc zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie w postaci artykułów spożywczych i przemysłowych lub pomoc finansową w ramach akcji „Polska paczka na Wchód”.
Zdajemy sobie sprawę z tego, że próśb otrzymujecie Państwo wiele, a treści pism są podobne. Jednak prosimy, przeczytajcie ten list do końca i oceńcie, czy możecie wesprzeć Polaków na Wschodzie. Nie chcemy być traktowani szczególnie, ale pragniemy pomagać innym, dlatego wyróżnienie z Państwa strony, będzie dla nas wielką pomocą i zaszczytem, a dla Państwa firmy powodem do największej dumy – satysfakcji z obdarowania kogoś bezinteresowną pomocą.
Od 2010 roku w swych działaniach Fundacja – Organizacja Pożytku Publicznego – wspiera naszych rodaków zza wschodniej granicy. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wyobraźcie sobie małe chatki, szare smutne blokowiska, miejsca spotkań naszych Rodaków porozsiewane w różnych zakątkach na wschód od Wisły, a w nich Polacy z rodzinami przy choince śpiewające kolędę „Wśród nocnej ciszy…”, i z radością rozpakowujące świąteczne prezenty – dary od Rodaków z Polski – to dary od Was.
Poprzez akcję „Polska paczka na Wschód” – odwiedzając w grudniu i styczniu naszych Rodaków chcemy pokazać – że nadal o nich pamiętamy i udowodnić, że nie ma podziałów na ludzi lepszych i gorszych. Chcemy znów spotkać się z dziećmi w polskich szkołach i punktach nauczania, chcemy też odwiedzić naszych najstarszych Polaków, którzy zostali wywiezieni w głąb ZSRR.
W ramach akcji zaprosimy grupę maluchów do odwiedzenia Polski już zimą, uprzyjemnienie im świątecznych chwil choćby najmniejszymi darami i spotkanie z Rodakami z kraju to naprawdę spełnienie ich marzeń, to przywrócenie nadziei. Dlatego pomóżmy im. Sercem, gestem, pamięcią, darem.
Obejmujemy doraźną pomocą materialną i niematerialną grupę ponad 1 000 polskich rodzin, którym przekażemy prezenty. Pomoc trafi do najbiedniejszych wsi i miasteczek, razem z Wami będziemy realizowali słowa motta Fundacji „Jesteśmy Polakami, więc mamy polskie obowiązki!”

W paczkach świątecznych przekażemy artykuły spożywcze potrzebne do przygotowania świątecznych uroczystości oraz podarujemy niezbędne przedmioty codziennego użytku: ubrania, obuwie, artykuły szkolne, środki higieny i czystości. Pobyt w Polsce pogłębi znajomość języka polskiego, zapozna dzieci z osiągnięciami polskiej historii i kultury. Kontakty z rówieśnikami stworzą okazję do doskonalenia języka polskiego, a całości dopełni szeroki program turystyczno – krajoznawczy. Tę pomoc kierujemy do dzieci, które nigdy jeszcze nie korzystały z przyjemności wypoczynku letniego i zimowego, a w szczególności do dzieci z terenów po kołchozach.
Koszt pobytu jednego dziecka na feriach to zaledwie 668 zł, wliczając już koszt podróży i paczek. Tak niskie koszty wypoczynku wynikają z ogromnego zaangażowania wielu wolontariuszy w obsługę pobytu dzieci.
Mając na uwadze dobro i uśmiech dzieci jeszcze raz zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań naszej Fundacji. Każdy, nawet najmniejszy datek będzie dla nas wielką pomocą. Liczymy na Państwa wspaniałomyślność, na Wasze dobre serca i z góry dziękujemy! Współorganizatorem naszej akcji jest Polska Macierz Szkolna na Białorusi z siedzibą w Grodnie.
Za okazaną pomoc Fundacja odwdzięczy się informując o swoich darczyńcach m.in.: w piśmie „Słowo Ojczyste”, na stronie internetowej www.polskapomoc.sos.pl, na tablicy Darczyńców w siedzibie Fundacji w Białymstoku oraz przesyłając po zakończonej akcji w lutym 2016r. Dyplom Dobroczyńcy potwierdzający udzielenie pomocy w realizacji celów Fundacji. Przypominamy, że darowizny przekazane na rzecz naszej Fundacji – organizacji pożytku publicznego, podlegają odliczeniu od dochodu.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
życzymy Wam wszelkiej pomyślności, zdrowia i wytrwałości,
a Nowy 2016 Rok niech będzie dla Was rokiem, w którym spełnią się wszystkie
Wasze marzenia i zrealizujecie zamierzone cele.

Ciesząc się na myśl, że to właśnie Państwo możecie być naszymi Darczyńcami – serdecznie pozdrawiamy

Na naszej stronie w zakładce Aktualności – KRS znajduje się odpis z Krajowego Rejestru Sądowego oraz prośby o pomoc Polaków, którym pomagamy.