Szanowni Państwo, Drodzy Dobroczyńcy!

Fundacja Polska Pomoc w imieniu polskich dzieci z Białorusi i Ukrainy zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie w formie finansowej lub rzeczowej akcji organizacji letniego wypoczynku. W ubiegłym roku, dzięki pomocy Rodaków, zaprosiliśmy na wakacje w Żytkiejmach 200 dzieci z Białorusi i 50 dzieci z Polski. Nasze dzieci to także dzieci niepełnosprawne, sieroty lub półsieroty, wychowankowie domów dziecka. Po raz piąty zapraszamy dzieci na wakacje w Polsce. Pragniemy zorganizować trzy dwutygodniowe turnusy w Domu Polonii w Żytkiejmach na Suwalszczyźnie, położonym w otulinie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Tereny przepiękne, ciche, czyste, w najbliższej okolicy jeziora i inne ciekawe atrakcje. Program każdego z turnusów to oprócz aktywnego wypoczynku – także zajęcia z języka polskiego, historii i geografii Polski oraz wycieczki po Pojezierzu Suwalskim i Mazurskim. Koszt 14-dniowego pobytu jednego dziecka to 810,00 zł – wliczając w to opłatę za transport z rodzinnych domów i z powrotem, ubezpieczenie oraz prezenty dla dzieci w postaci niezbędnego wyposażenia na nowy rok szkolny. Kwota ta, to niewiele w sensie materialnym, ale wiele jeżeli chodzi o szczęście i radość dzieci.
Niewielki odsetek dzieci korzysta z obozów i kolonii, większość albo spędza wakacje u dziadków na wsiach, pomagając przy pracach, albo spędza czas na trzepaku przed blokiem, gdyż place zabaw, szczególnie w mniejszych miastach pozostawiają wiele do życzenia. Codzienne wakacyjne informacje z pobytu dzieci możemy przesyłać na Państwa adres emailowy. W szczególnie trudnej sytuacji są dzieci z rodzin biednych, z małych miejscowości i wsi. Warunki życia sprawiają, że coraz częściej rodzice nie są w stanie wysłać dzieci na kolonie, bo brakuje na to środków. Jakież to smutne… Kolonie są jedyną, aktywną formą spędzenia wakacji, dzieci nie myślą wtedy o problemach rodziców, mogą zjeść prawdziwy obiad, mogą choć na chwilę przypomnieć sobie, że są dziećmi i powinny się beztrosko bawić i cieszyć. Dzięki pobytowi w Polsce dzieci z Białorusi i Ukrainy odniosą wielorakie korzyści: podniosą poziom znajomości języka polskiego, zyskają nowych przyjaciół, odczują, że rodacy z kraju o nich pamiętają, że są takimi samymi Polakami, jak mieszkańcy Podlasia, Małopolski czy Mazowsza. „Jesteśmy Polakami, więc mamy polskie obowiązki!” – słowa te są mottem naszej Fundacji – pragniemy, aby stały się mottem także dla Państwa. To dzięki wsparciu Darczyńców, ostatniej zimy w trakcie akcji „Polska Paczka na Wschód” paczki otrzymało ponad 500 dzieci. Jeszcze raz zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie działań naszej Fundacji. Każdy datek będzie wielką pomocą. W zamian, w imieniu dzieci, odwdzięczymy się przesyłając wiosną przyszłego roku Podziękowanie Darczyńcy, informując o dobroczyńcach na stronie internetowej Fundacji (www.polskapomoc.sos.pl). Firmy i osoby, które wyrażą indywidualne życzenie, zostaną zgłoszone do konkursu „Dobroczyńca Roku”. Dzięki wsparciu platformy medialnej możemy też publikować logotypy Państwa firmy na stronach internetowych www.fakty.bialystok.pl i dziendobry.bialystok.pl jako firm odpowiedzialnych społecznie. Wystarczy tylko przesłać do nas email z logotypem na email: polskapomoc@onet.pl.

Liczymy na Państwa wspaniałomyślność, na Wasze Dobre serca, prosimy Was i zapraszamy – zostańcie przyjaciółmi naszych dzieci.

Kartka załącznika zwiększa koszty akcji, dbając o ich zmniejszenie nie dołączamy ich do każdego listu. Załączniki – odpis KRS i prośba z PMS – są do pobrania na www.polskapomoc.sos.pl w zakładce Aktualności. Możemy je także Państwu dosłać oddzielną korespondencją.

Zapraszamy do odwiedzenia dzieci w ośrodku w Żytkiejmach!
Wakacje dla dzieci odbędą się w dniach 01.07. – 30.08.2015 r.

Bardzo prosimy o jakąkolwiek pomoc!

Społeczny Prezes Zarządu Fundacji
Piotr Jankowski