Szanowni Państwo!

Zbliża się najbardziej wyjątkowy okres w roku – Święta Bożego Narodzenia.
To szczególny czas, w którym Polacy zza naszej wschodniej granicy oraz ich dzieci powinni odczuć, że nie są sami. Zamieszkują małe i średnie miejscowości oraz tereny dawnych kołchozów. To także rodziny Polaków przymusowo wysiedlonych przed laty na tereny ZSRR oraz wychowankowie domów dziecka i półsieroty w ciężkiej sytuacji materialnej. Nierzadko ich największym życzeniem do Świętego Mikołaja są dary na świąteczny stół, zimowe buty, ciepła kurtka czy choćby polskie książki.

Nie sposób opisać wdzięczności i zadowolenia potrzebujących, którzy dzięki pełnym zrozumienia Darczyńcom z Polski mogą otrzymać świąteczne paczki, często po raz pierwszy zobaczyć Polskę i w tym radosnym okresie nawiązać nowe znajomości z Rodakami.

Z myślą o nich Fundacja Polska Pomoc przygotowuje „Polską Paczkę na Wschód”. Skompletowanie jednej paczki dla czteroosobowej rodziny to koszt ok. 400 zł. Dzięki Państwa pomocy świąteczne dary mogą zawędrować pod choinki tych, którym trudno zorganizować tradycyjne Święta.

Świąteczna zbiórka jest też poświęcona ostatnim żyjącym żołnierzom Armii Krajowej, którzy do dnia dzisiejszego mieszkają na Białorusi. Narażali niegdyś swoje życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć dostatnio i godnie. Pragniemy przygotować im Spotkanie Wigilijne, aby we wspólnym gronie znowu mogli poczuć ducha wspólnoty.

To właśnie dlatego tak ważna jest realna pomoc z Państwa strony. Udzielona od serca, pod każdą postacią, dodaje im siły, przywraca nadzieję i daje mnóstwo radości. Wie o tym każdy, kto otrzymał choć raz bezinteresowną pomoc lub prezent, którego się nie spodziewał. Zróbmy to wspólnie. Pomóżmy tym, którzy tworzyli naszą przeszłość i są naszą przyszłością.

Każdy Darczyńca otrzyma potwierdzenie udzielonego wsparcia. Zapewniamy m.in., informację o Darczyńcy na stronie internetowej Fundacji, publikację nazwy i logotypu firmy jako zaangażowanej społecznie na łamach pisma „Goniec Kresowy” i w siedzibie Fundacji, a także pisemne Podziękowanie Darczyńcy. Zainteresowane firmy mogą również liczyć na ich zgłoszenie do ogólnopolskiego, prestiżowego konkursu „Dobroczyńca Roku”.
Jednocześnie przypominamy, że darowizny przekazane Fundacji zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne, podlegają odliczeniu od dochodu w ramach rozliczenia podatkowego.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, składamy na Państwa ręce życzenia wszelkiej pomyślności, realizacji zamierzonych celów, a także odwagi i energii do wyznaczania kolejnych.
Wspólnymi siłami pokażmy Rodakom, że o nich pamiętamy.

W imieniu dzieci i potrzebujących Rodaków ze Wschodu dziękujemy!

Akcja pomocowa trwa do 31 stycznia 2018 r.

Numer rachunku bankowego dla Darczyńców z Polski:
(PKO BP SA) 03 1020 1332 0000 1102 0688 1660

Numer rachunku dla Darczyńców spoza granic Polski: PL03102013320000110206881660
BIC (Swift) – BPKOPLPW

Zachęcamy do regularnego wsparcia w ciągu całego roku: Więcej na ten temat