W pierwszej połowie marca przedstawiciele naszej Fundacji wybrali się z wizytą do Wilna. Była to okazja do odwiedzenia Ostrej Bramy, spacerów po krętych i niezwykle urokliwych uliczkach, a także do spotkań z działaczami polskimi z Wileńszczyzny. Nasz wyjazd miał także na celu wizytę w nowym i wyjątkowym miejscu – ważnym zarówno dla wielbicieli literatury, polsko-litewskiej historii i spuścizny, jak też dla osób ceniących pierwszorzędną publicystykę, aktywność społeczną i dbałość o zachowanie naszego wspólnego dziedzictwa.

Miejscem tym jest dom Mackiewiczów w Czarnym Borze pod Wilnem. Dzięki wysiłkom Fundacji Wileńszczyzna oraz zaangażowanym mecenasom, cieszy już nasze oko dokładnością wykonania i finezją detali, wspaniale pachnie drewnem i zachwyca klimatycznym wnętrzem.

Serdecznie polecamy zapoznanie się zarówno z tym miejscem, jak i z twórczością obu wybitnych braci: Józefa Mackiewicza oraz Stanisława Cata-Mackiewicza. Jesteśmy przekonani, że już niedługo, dzięki kolejnym staraniom oraz ciężkiej pracy zaangażowanych w to osób, Mackiewiczówka będzie tętniła życiem, a Państwo będziecie ją chętnie odwiedzać.

Polecamy zapoznać się z profilem Mackiewiczówki – TUTAJ.

 

This slideshow requires JavaScript.