1. Przekaż 1% podatku – to nic nie kosztuje

Co roku jest doskonała okazja, by przekazać  swój 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Możesz to zrobić szybko i bezpłatnie dzięki bezpłatnego programowi do rozliczeń PIT. Do wyboru są trzy sposoby rozliczenia:

   

Darmowy program do rozliczenia PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Jeżeli rozliczasz się w sposób tradycyjny. Wystarczy, że wpiszesz w odpowiednim polu numer KRS: 0000360501 i kwotę 1% Twojego podatku jak na wzorze poniżej.

wzór

2. Wpłać darowiznę

Każdy datek, nawet najmniejszy, może przynieść wiele dobrego. Przyjmujemy zarówno dary rzeczowe, jak i wpłaty finansowe. Choć to nie do wiary, często szczytem marzeń niejednej rodziny jest zapas środków czystości, nowe pary butów dla dzieci lub dopasowany wózek inwalidzki dla seniora w rodzinie. Z pomocą Darczyńców możemy pomagać tym, którzy tego naprawdę potrzebują.

Warto wiedzieć:
Wpłacone darowizny możesz odliczyć od dochodu w ramach rocznego rozliczenia podatkowego. Dotyczy to zarówno firm, jak i osób fizycznych.

Numer rachunku bankowego (PKO BP SA) – 03 1020 1332 0000 1102 0688 1660
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe

Przelew zagraniczny: 
PL03102013320000110206881660
BIC (Swift) – BPKOPLPW

 

3. FaniMani.pl – kupujesz jak zwykle i pomagasz

Czy wiesz, że Fundacja Polska Pomoc może otrzymać od Ciebie darowiznę za każdym razem, gdy kupujesz coś w internecie? I to zupełnie za darmo! Sklep, w którym zrobisz zakupy, przekaże część ich wartości na nasze konto.

Jedyne, co trzeba zrobić, to:

1. Wejść na https://fanimani.pl/polskapomoc/ i kliknąć “Wspieram”
2. Wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.
3. Zrobić zakupy tak jak zawsze – Fundacja Polska Pomoc otrzyma część wartości Twoich zakupów. To naprawdę proste!

Jak to zrobić na skróty? Gorąco polecamy instalację Przypominajki. Dzięki niej możesz bezpłatnie pomagać przy okazji zakupów online i nie musisz pamiętać o wejściu na stronę FaniMani.pl za każdym razem, kiedy chcesz zrobić zakupy. Przypominajka będzie pamiętała za Ciebie.
Przypominajka wskaże Ci, który sklep jest partnerem FaniMani i przypomni o aktywowaniu darowizny przy okazji zakupów.
Już w wynikach wyszukiwania zobaczysz, w którym sklepie możesz zrobić zakupy jednocześnie wspierając Fundację Polska Pomoc.
Zainstaluj Przypominajkę: KLIKNIJ

Korzystanie z serwisu FaniMani.pl jest całkowicie bezpłatne, zatem możesz śmiało korzystać z niego podczas każdych zakupów w internecie i wspierać ważne cele. Do wyboru jest ponad 1000 sklepów oferujących podróże, obuwie, odzież, sprzęt RTV-AGD, biżuterię, książki i tysiące innych produktów!

 

4. Masz talent lub pomysł, który może komuś pomóc? Powiedz nam o tym!

Zachęcamy do kontaktu osoby, firmy i instytucje, które mają pomysł na wspólne działania lub dzięki którym łatwiej nam będzie pomagać.