Serdecznie zapraszamy na otwarty finał projektu „Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic” – 21 października o godz. 14:00 w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku.

Jedne z pierwszych zajęć w ramach projektu. Na zdjęciu uczestnicy z Grodna na Bojarach w Białymstoku.


Oficjalne zakończenie projektu będzie połączone z otwarciem powarsztatowej wystawy młodych uczestników z Polski i Białorusi oraz pokazem filmu z ich wielomiesięcznej współpracy. Spotkaniu będzie towarzyszyła promocja przewodnika po Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego autorstwa Martyny Sianko, ze wstępem Ryszarda Saciuka. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 21 października o godz. 14:00 do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego – oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, przy ul. Świętojańskiej 17. Wstęp wolny.

W weekend 20-21 października uczniowie z Grodna i Białegostoku spotkają się po raz ostatni w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego – oddziale Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w ramach realizowanego przez Muzeum projektu „Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic”. Ostatni weekend warsztatów będzie połączony z finałem projektu realizowanego przez Muzeum od początku czerwca. Zaplanowane są warsztaty teatralne oraz scenograficzno-aranżacyjne. Poprowadzi je Helena Radzikowska – absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna, współzałożycielka Teatru Papahema, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Ponad dwa tygodnie temu dołączyła do nich pierwsza nagroda na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA za spektakl „Skłodowska. Radium Girl” w reżyserii Agaty Biziuk.

Projekt „Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic” realizuje Muzeum Podlaskie w Białymstoku, we współpracy z białostocką Fundacją Polska Pomoc – organizacją pożytku publicznego, która na co dzień wspiera Polaków z Białorusi i buduje serwis Sybirak.pl. Do działań włączyło się także Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Dziedzictwa Miejskiego Białystok Z Drewna oraz Polska Szkoła Społeczna im. św. Jana Pawła II w Grodnie. Projekt wspiera finansowo Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Funduszu Promocji Kultury. Celem projektu jest edukacja kulturalna i integracja dzieci z Białegostoku z ich rówieśnikami uczącymi się języka polskiego, mieszkającymi na co dzień w Grodnie. Twórcze zajęcia prowadzą doświadczone i cenione osoby aktywne na polu edukacji kulturalnej i artystycznej w Białymstoku.

Organizator
Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Partnerzy
Fundacja Polska Pomoc
Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Dziedzictwa Miejskiego Białystok Z Drewna
Polska Szkoła Społeczna im. św. Jana Pawła II w Grodnie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.