W weekend 8-9 września po raz czwarty dzieci z Grodna i Białegostoku spotkają się w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego – oddziale Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Zajęcia odbywają się cyklicznie co miesiąc. Skierowane są do stałej grupy uczestników w ramach projektu „Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic” realizowanego przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Mamy przyjemność współpracować jako partner przy tym projekcie.

Pierwsze spotkanie w ramach projektu „Białystok-Grodno. Sztuka na styku granic” miało miejsce
w czerwcu. Od tego czasu dzieci wzięły udział w licznych zajęciach artystycznych i krajoznawczych w Białymstoku i na Podlasiu. Kolejne zajęcia zaplanowane są na dwa weekendy października: 6-7 października oraz 20-21 października. Uczestnicy spędzą ze sobą łącznie sześć intensywnych i twórczych weekendów. Celem projektu jest edukacja kulturalna i integracja dzieci z Białegostoku z ich rówieśnikami uczącymi się języka polskiego, mieszkającymi na co dzień w Grodnie. Zajęcia z rzeźby, animacji, podróżnicze, warsztaty fotograficzne, scenograficzno-teatralne i inne prowadzą doświadczone i cenione osoby aktywne na polu edukacji kulturalnej i artystycznej w Białymstoku.

Projekt odbywa się w formule warsztatów dla stałej grupy uczestników. Rekrutacja do projektu cieszyła się zainteresowaniem i została zakończona. Brak jest miejsc na liście rezerwowej.

Zakończenie projektu będzie połączone z otwarciem powarsztatowej wystawy młodych uczestników oraz pokazem filmu z realizacji całego projektu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 21 października 2018 r. o godz. 14:00 do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego – oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku (wstęp wolny).

Organizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Partnerzy: Fundacja Polska Pomoc, Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Dziedzictwa Miejskiego Białystok z Drewna, Polska Szkoła Społeczna im. św. Jana Pawła II w Grodnie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.